Har blitt spesielt utviklet for bruk med Braudemaster-serien av kontrollere
Begge sondene leveres 0,5 m lange med 2 m ledning som standard med lengre lengder tilgjengelig på bestilling. Ledningen er utstyrt med en 2 eller 3 pins plugg til IP67 for tilkobling til kontrolleren. Festeklips leveres for tankmontering.
Temperatursonde
Denne består av en PT100-sensor nøyaktig til +/- 1oC, fullstendig forseglet i en teflonkappe ved en spesiell prosess. Det anbefales at alle prober pares med en kontroller som vil bli kalibrert før forsendelse, men fulle kalibreringsinstruksjoner er gitt for erstatningsprober.
Sensoren er plassert i et solid ytre rør vanligvis i PP med andre materialer tilgjengelig for vanskelige væsker. Dette røret sikrer en sikker montering i en prosesstank og unngår fare for at sonder blir viklet sammen med arbeidsbelastning.
Nivåsonde
Nivåsonden består av 3 filamentsensorer, en felles. Ett høyt og et lavt nivå. Disse kuttes enkelt og trimmes i lengde på stedet for å gi kontrollpunkter i ønsket høyde.
Sensorene er montert på utsiden av en sentral stang for å forhindre strøstrømsporing og solid oppbygging.